
Tap og seier for rekruttene
Viking 2 har vært på tokt og møtt både Tertnes og Sogndal 2
Ingen flere langturer i år
Totalt har Viking 2 tilbakelagt over 5000 km på vei til og fra bortekamp sesongen 2018, og på disse elleve langturene opp og ned Vestlandet har det blitt imponerende 23 poeng. Lenge var Thomas Pereiras gutter med i kampen om opprykk, men med to kamper igjen ser det ut til at man lander på en 4. plass, selv om alt ikke er helt avklart ennå.
3. divisjon avdeling 4 (se hele tabellen her)
1. Sotra – 52 p
2. Fyllingsdalen – 50 p
3. Lysekloster – 49 p
4. Viking 2 – 43 p
5. Brodd – 40 p
Fana er motstander i årets siste hjemmekamp, neste lørdag på SR-Bank Arena. Årets siste bortekamp går på Tasta mot VBK lørdag 27. oktober klokken 12.00. Da er det bare å finne veien til Modenabanen.
Under tar vi en titt på hvordan det gikk da ungguttene hadde sine to siste langturer.
Knepent tap mot Tertnes
Forrige lørdag dro rekruttlaget til Bergen for å møte et nedrykkstruet Tertnes-lag. Viking 2 gjorde en god kamp, men var for udyktige i motstanderens boks. Hjemmelaget på sin side la seg lavt og satset på kontringer.
– De kommer til et innlegg i andre der de scoret litt for enkelt, men synes vi gjør en god bortekamp, der vi så mye av det vi trener på i hverdagen, forteller Thomas Pereira.
En jevn kamp endte til slutt med 1-0-seier til Tertnes.
Kampfakta
-
23. serierunde i 3. divisjon avdeling 4, Åstveit Idrettspark
-
Tertnes - Viking 2 1-0
-
Viking 2s lag: Erik-Johannes Thorsbye Arnebrott – Daniel Pollen, Herman Johan Haugen, Adrian Nilsen Pereira, Jens Berland Husebø – Jonas Nilsen Pereira (K), Maxmillian Taraldset Hæstad, Sander Amble Haugen, Harald Nilsen Tangen – Thomas Klemetsen Jakobsen, Liban Ali Ahmed
-
Benken: Kai Anton Kleven, Klajdi Burba, Chris André Formo, Ivar Øidvin, Kjetil Log Rogne, Jacob Jørgensen
-
Benyttede reserver: Kjetil Log Rogne (62), Ivar Øidvin (69), Chris André Formo (76), Klajdi Burba (76)
-
Mål av: Tommy Gaustad
-
Gule kort: Jonas Nilsen Pereira (79)
Seier på Fosshaugane
Denne lørdagen var det OBOS-kollega Sogndal sine rekrutter som tok imot Viking 2. Sogndal 2 ønsket seg en seier for å sikre plassen i 3. divisjon, og hadde for anledningen forsterket laget med 5-6 A-lagsspillere. Men de mørkeblå lot seg ikke skremme.
Kampen åpnet med scoring allerede etter fem minutter, da Ivar Øidvin sendte Viking 2 i ledelsen. Det tok likevel ikke mer enn et par minutter før lagene var like langt igjen, etter at Akor Jerome Adams ordnet 1-1.
– De var best de første 15 minuttene, men etter hvert tar vi over og spiller god fotball. De får også en unødvendig utvisning i slutten av 1. omgang som gjør det lettere for oss i andre, forteller Viking 2-trener Thomas Pereira.
Og det var Sogndals målscorer som ble utvist sent i første omgang, etter å ha pådratt seg to gule kort på 13 minutter. Fem minutt før pause satte Adrian Nilsen Pereira inn lagets andre scoring og ordnet 2-1-ledelse.
Drøyt tjue minutter før full tid punkterte Ivar Øidvin kampen med sin andre scoring for dagen. Dermed vant Viking 2 3-1 i Sogndal.
Kampfakta
-
24. serierunde i 3. divisjon avdeling 4, Fosshaugane campus
-
Sogndal 2 - Viking 2 1-3 (1-2)
-
Viking 2s lag: Erik-Johannes Thorsbye Arnebrott – Daniel Pollen, Chris André Formo, Adrian Nilsen Pereira, Jens Berland Husebø(K) – Lasse Egeland, Kjetil Log Rogne, Liban Ali Ahmed, Jacob Jørgensen - Ivar Øidvin, Thomas Klemetsen Jakobsen
-
Benken: Steffen Olsson Bolme, Klajdi Burba, Sander Amble Haugen, Maxmillian Taraldset Hæstad
-
Benyttede reserver: Sander Amble Haugen (46), Maxmillian Taraldset Hæstad (56), Kaljdi Burba (69)
-
Mål av: Ivar Øidvin (5, 68), Akor Jerome Adams (12), Adrian Nilsen Pereira (40)
-
Gule kort: Akor Jerome Adams (24, 37), Liban Ali Abdi (30), Lasse Egeland (73)
-
Rødt kort: Akor Jerome Adams (37, to gule)
-
Tilskuere: 70