
Hengekamp i Skien
Det er endelig klart for den utsatte kampen mot Odd. A-lag herrer
Slik ser du kampen
Her er en oversikt over hvor du kan få med deg onsdagens kamp. Avspark er klokken 19.00.
- TV: Alle TV-distributører (Altibox, Get, Riks TV osv.) har Eliteserien i en av sine pakker. Bare sørg for at du har det inkludert i din pakke. Kampen vises på Eurosport Pluss.
- Stream: Ønsker du å streame kampen, gjør du det ved å skaffe deg et abonnement på Dplay.
- Radio: NRK Sport sender kampen.
Klikk her for å få tilgang til Dplay
God borteform
Kampen i den 21. serierunden skulle egentlig ha vært spilt 18. september. Men da Veton Berisha fikk påvist koronasmitte og store deler av troppen måtte i karantene, ble oppgjøret utsatt. Men nå er det endelig klart for møtet med Odd.
Viking har gått tre kamper uten seier. Etter at Mjøndalen ble slått borte 27. september, har det blitt to uavgjorte og ett tap. Nå sist endte det med poengdeling borte mot Stabæk. For øyeblikket ligger laget på 7. plass med 30 poeng.
Til tross for lite poeng på de siste kampene, er det poengfangsten i et litt lengre perspektiv god. På de siste ti kampene har det blitt plukket 19 poeng. Kun Bodø/Glimt og Rosenborg har tatt flere.
Borte har Viking vist god form over tid nå, og ikke siden Rosenborg ble for sterke på Lerkendal i slutten av juli har det blitt tap. Før uavgjortkampen mot Stabæk nå på søndag sto laget med tre strake seire på utebane.
Totalt denne sesongen er bortestatistikken 4-3-4.
Odd ligger akkurat nå ni poeng foran Viking på en 5. plass. De har hatt en god sesong så langt, og er absolutt med i medaljekampen. Hjemme på Skagerak Arena står de med 7-2-2. Totalt på de ti siste kampene har de tatt 18 poeng, ett mindre enn Viking.
Begge lag har åtte poeng på de fem siste kampene.
VIKINGS STARTELLEVER MOT STABÆK:
Iven Austbø – Sondre Flem Bjørshol, Henrik Heggheim, Axel Andrésson, Viljar Helland Vevatne (K) – Kristoffer Lie Løkberg, Joe Bell, Fredrik Torsteinbø – Yann-Erik de Lanlay, Veton Berisha, Zymer Bytyqi
FEM SISTE VIKING
ODDS STARTELLEVER MOT SARPSBORG 08:
Sondre Rossbach (K) – Espen Ruud, Vebjørn Hoff, Odin Bjørtuft, John Kitolano – Markus Kaasa, Filip Jørgensen, Joshua Kitolano – Vladimir Rodic, Mushaga Bakenga, Elba Rashani
FEM SISTE ODD
Vant i nedrykssesongen
Da Viking og Odd møttes på SR-Bank Arena tidligere i år, ble det et surt tap etter en sen scoring til gjestene. I fjor ble det et knepent 0-1-tap i Skien. Etter en strålende sesongstart med full pott etter tre kamper, kom nedturen i fjerde serierunde i det som var en tett og jevn kamp.
Gangen før det, i 2017, året da Viking rykket ned til Obos-ligaen, gikk det langt bedre. Det året ble det seier i begge oppgjørene mot Odd, og på Skagerak Arena ble det 2-0-seier. Samuel Adegbenro scoret begge målene.
Ti siste møter mot hverandre
Verdt å vite
- Viljar Helland Vevatne soner karantene for fire gule kort
- Tommy Høiland er klar igjen etter karantene
- Viking har ikke tapt borte siden 30. juli
- Dette blir Vikings tredje kamp på åtte dager
- Odd har vunnet seks av sine siste syv hjemmekamper
Statistikk
Flest scoringer Viking
Flest scoringer Odd
Flest målgivende Viking
Flest målgivende Odd
Råtassene Viking
Råtassene Odd
Kort totalt Viking
35 gule kort
Kort totalt Odd
21 gule + 1 rødt kort
Fantasy topp tre Viking
Fantasy topp tre Odd
