Ny kjempeavtale med OBOS på plass

Viking har landet en av sine største avtaler.

På bildet, fra venstre: Kjartan Aa Salvesen, Helge Eggja, Tor Eriksen

Det er nå klart at OBOS forlenger sitt samarbeid med Viking Fotball.

Avtalen er blant de største i klubben, og er særdeles viktig for satsingen på både kvinner og akademi.

OBOS blir å se både på kvinne- og herredrakten de neste tre sesongene.

– Dette er et av landets mest spennende selskap, og en utrolig fin gjeng å samarbeide med. Vi er stolte over at OBOS velger Viking i en ny treårsperiode. Dette viser at Viking Fotball fremdeles er et av Norges fremste sponsorobjekt, sier klubbens markedssjef, Kjartan Salvesen.

Prosjektdirektør i OBOS Nye Hjem AS, Helge Eggja, er fornøyd med samarbeidet og ser frem til fortsettelsen.

– OBOS har sammen med Viking hatt tre begivenhetsrike år, med opprykk og cupgull som de største høydepunktene. Vi er stolte og glade for å inngå en ny treårsavtale som forhåpentligvis vil gi enda flere oppturer, forteller Eggja og legger til at de gleder seg over klubbens styrkede satsing på kvinnesiden.

– Dette blir veldig spennende å følge, sier han.

Spennende blir det også å følge utbyggingen OBOS skal være med på i Vikings nabolag.

– OBOS oppfyller boligdrømmer og bygger fremtidens samfunn, det skal vi nå gjøre i Hinna Park. Der skal vi være med å bygge ca 1.500 boliger i det siste utbyggingsområdet ved fjorden i Viking FK sitt nabolag, sier Eggja før han avslutter: 

– Vi ønsker klubben lykke til med ny sesong, og det er kjekt å være med på laget.

I Viking gleder vi oss over avtalen, og ser frem til å fortsette det gode samarbeidet.

Annonse fra Eliteserien: