.jpg)
Blir med videre
Viking og Coop har skrevet under en avtale som gjør at at det gode samarbeidet fortsetter i minst ett år til.
Coop-logoen har vært å finne på både shorts og sokker siden 2017. Nå har dagligvareaktøren valgt å bli med på laget også kommende sesong.
– Fotball er den desidert største idretten i Norge, og svært mange av Coop sine 1,7 millioner medeiere er opptatt av fotball. Da er det viktig for Coop å være tilstede innen fotballen, sier regionsdirektør i Coop, Dag Ove Aksland.
Aksland, som også var kommersiell direktør i Viking fra 2013 til 2014, forteller videre at Coop er hovedsamarbeidspartner til Norsk Toppfotball og Eliteserien, og at det da er det naturlig for Samvirkelagene i regionen å forsterke dette sponsoratet gjennom Viking.
Markedsansvarlig i Viking, Kjartan Salvesen, er selvsagt fornøyd med den nye avtalen.
– Vi er stolt av at Coop ønsker å pryde drakten vår nok en sesong. At en så stor og synlig bedrift ønsker å samarbeide med Viking, tar vi som et stort kompliment, sier han.
Medlemstilbud på Stadion
Coop er Norges nest største dagligvareaktør og driver i dag ca. 1.150 dagligvarebutikker innenfor seks kjedekonsepter: Obs, Extra, Coop Prix, Coop Mega, Coop Marked og Matkroken.
I tillegg driver de 150 byggevarehus i kjedene Obs BYGG og Coop Byggmix. Coop har også flere faghandelsprofiler i ulike bransjer, for eksempel elektro.
Dagligvareaktøren eies av kundene gjennom deres medlemskap i ett av 76 samvirkelag i Norge, og har i dag 1,7 millioner medlemmer/medeiere.
Det er med andre ord to store navn som nå går videre sammen. Begge lever med forventninger og press, og da er det godt å ha gode samarbeidspartnere.
– Både Viking og Coop har en solid posisjon i regionen. Begge opplever sterk konkurranse og må til enhver tid prestere for å kunne feire gode resultater, forteller Aksland.
Med ny sesong rett rundt hjørnet, og forhåpentligvis mye å se frem til, minner vi også på om tilbudet Coops medlemmer kan benytte seg av på Stadion.
Ved å vise medlemskortet, eller Coop-appen, får du opptil 50% rabatt på kampbilletter.
